Wybierz stronę

Grecja – starożytność może być bardzo ciekawa!

Grecja – starożytność może być bardzo ciekawa!

Wiele osób myśląc o Grecji jako miejscu wypoczynku wakacyjnego ma na uwadze jedynie piękne piaszczyste plaże, ciepłe może i wspaniałe słońce…. nic bardziej błędnego!

Grecja jest bez wątpienia jedną z najważniejszych obszarów dla cywilizacji kontynentu europejskiego. Jeśli więc wybieramy się na wakacje właśnie do Grecji, warto jak najwięcej czasu poświęcić również na zwiedzanie, by odwiedzić jak najwięcej tych jakże niesamowitych i ciekawych miejsc.

Jednym z bardziej oczywistych miejsc turystycznych są np. Ateny, stolica Grecji ma bez wątpienia bardzo ciekawą historię i wiele wspaniałych budowli i muzeów z eksponatami, których nie zobaczymy nigdzie indziej, ale może warto pójść nieco mniej obytą ścieżką?

Wśród wielu wartych odwiedzenia miejsc należy przede wszystkim wymienić tzw. Meteory, kompleks klasztorów umiejscowionych na strzelistych iglicach skalnych, gdzie kiedyś dostać się było można jedynie za pomocą drewnianych klatek wciąganych przez mnichów na linach. Obecnie można się już tam dostać w sposób bezpieczny i pewny, a widok naprawdę jest wart zachodu, nie licząc oczywiście ciekawej historii tego miejsca.

Innym przykładowym dużo mniej znanym i oczywistym punktem wartym odwiedzin jest góra Olimp a konkretniej jej szczyt! Ta potężna góra jest opisana w wielu mitach greckich, a naprawdę nie dużo potrzeba żeby znaleźć się na jej szczycie…. Widok jest po prostu niesamowity ale jeszcze ważniejsza jest świadomość, że oto jesteśmy w miejscu, gdzie rozgrywa się tak wiele spośród mitów greckich.

Kolejnym ważnym obiektem który warto odwiedzić jest dowolny, jeden z wielu, rozsianych po całej Grecji, antycznych teatrów. To właśnie w nich kształtowała się jakże bogata i ciekawa kultura antycznej Grecji. A w ramach eksperymentu warto stanąć na scenie i powiedzieć coś szeptem, niesamowita akustyka tych miejsc sprawi, że wyszeptane słowa będą słyszalne nawet w najodleglejszym zakątku widowni.

A powyższe przykłady to tylko kropelki w prawdziwym morzu ciekawych i niesamowitych okazji do poszerzania swojej wiedzy i lepszego zrozumienia otaczającego nas świata….

Choć oczywiście są również miejsca dla osób lubiących dreszczyk emocji i nowe doświadczenia, co powiecie na przykład na kąpiel w kraterze wciąż częściowo aktywnego wulkanu?

Grecja to wspaniałe miejsce – warto się tam wybrać!