Wybierz stronę

Przetworniki ciśnienia do cieczy lepkich

Przetworniki ciśnienia do cieczy lepkich

Przetworniki ciśnienia znajdują zastosowanie w bardzo zróżnicowanych aplikacjach przemysłowych a nawet domowych. Jest ich bardzo dużo wersji i wariantów, można też odnotować szereg podziałów, w tym na przykład ze względu na to jaki stan ma medium podlegające pomiarowi. Jedną z bardziej problematycznych sytuacji jest duża lepkość lub medium zawierające cząstki stałe.

Oblepianie przetwornika jest poważnym wyzwaniem chociażby ze względu na zatykanie kanału ciśnieniowego przy zwykłych przyłączach procesowych tak więc oczywiście powstały również przetworniki dedykowane do takich zastosowań. Jednym z nich jest na przykład model S-11 firmy WIKA. Jest on wykorzystywany w bardzo szerokim zakresie aplikacji zarówno w przemyśle ciężkim jak i spożywczym, przy stanowiskach napełniania i pakowania czy przy dozowaniu. Dostępny jest w wielu różnych wariantach i konfiguracjach.

Charakteryzuje się wysoką dokładnością, membrana czołowa osłania przyłącze procesowe, a wersje specjalne obejmują również rozwiązanie do wyższych temperatur czy wewnętrzny płyn transmisyjny zgodny z FDA 21 CFR 178.3750 przeznaczony do aplikacji spożywczych. Jako, że jest to jeden z głównych produktów w tej kategorii, jest łatwo dostępny w dużych ilościach i prosto z magazynu co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność dla przedsiębiorców którzy zwykle potrzebują produktów niezwłocznie by nie wstrzymywać procesów produkcji, bo to oczywiście wiąże się z rosnącymi kosztami, a tego zawsze trzeba unikać!