Wybierz stronę

Transport elementów i części w magazynie i na produkcji – czy można łatwiej i bezpieczniej?

Transport elementów i części w magazynie i na produkcji – czy można łatwiej i bezpieczniej?

Odkąd tylko pojawił się przemysł – pojawiły się również problemy logistyki z nim związanej. Ciężkie lub nieporęczne części, elementy lub kompletne towary musiały być przemieszczane czy to w ramach kolejnych faz procesu produkcji, czy też przy ich magazynowaniu, przed, po lub nawet w trakcie produkcji. Wymagało to często wysiłku wielu ludzi i stanowiło zagrożenie i przyczynę częstych wypadków. Z czasem pojawiły się pierwsze rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa ale dopiero taśmociągi dla mniejszych części i elementów, oraz systemy suwnicowo – dźwigowe dla większych sprawiły że problem można uznać za rozwiązany.

Taśmociągi znajdują zastosowanie jedynie przy stosunkowo niedużych elementach, a poza tym ze względu na dużą ilość ruchliwych części, wymagają dużych nakładów pracy przy konserwacji i utrzymaniu ruchu.

Dużo trwalszym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju manipulatory czy dźwigi zamontowane na suwnicach lub systemach szynowych. Pozwalają na bezpieczne i precyzyjne przemieszczanie nawet bardzo dużych lub złożonych geometrycznie części, których klasyczny transport byłby mocno niewygodny lub utrudniony.

Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się bardzo innowacyjne rozwiązania jak np. QLA 200i którego Jedną z głównych zalet jest wszechstronność. Produkt ten, zaprojektowany przez szwedzką firmę Binar Handling, może być stosowany w wielu różnych aplikacjach, od przemysłu spożywczego i farmaceutycznego po produkcję maszyn i urządzeń co sprawia że może on przynieść korzyści dla wielu różnych przedsiębiorstw.

QLA 200i cechuje się również wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Oznacza to, że użytkownicy mogą mieć pewność, że będą mieli do czynienia z produktem o wysokiej jakości, który będzie działał sprawnie przez długi czas.

Inną zaletą QLA 200i jest łatwość obsługi i brak wymogu dużej wiedzy technicznej. Użytkownicy mogą skoncentrować się na swojej pracy, a nie na tym, jak obsługiwać urządzenie. Dzięki zapewnionej wygodzie oraz zwiększonemu bezpieczeństwu wzrasta siłą rzeczy wydajność i efektywność produkcji a to procentuje oszczędnością czasu i pieniędzy.

Jeśli są dostępne już teraz tak zaawansowane rozwiązania, nie należy się zastanawiać bo bezpieczeństwo i wydajność to dwa najbardziej kluczowe aspekty funkcjonowania dowolnego zakładu pracy. Takie inwestycje zawsze zwracają się najszybciej a wdzięczni pracownicy z całą pewnością stanowi wartość dodaną.